Страхування нерухомості. Послуга страхування нерухомості

страхування нерухомостіСтрахування нерухомості масово поширене закордоном. В Україні поки дана послуга страхування нерухомості лише набуває популярності. Інформаційно аналітичний портал «Столична нерухомість» вирішив розібратися, як правильно застрахувати своє майно, скільки це коштує і як домогтися компенсації від страхової компанії.

Страхування нерухомості набирає обертів

 

За словами експертів, послугою страхування нерухомості досить часто користуються жителі сільської місцевості. «Це робиться, часто, за інерцією, по пам’яті ще радянських часів, коли страхування житлових будівництв було обов’язковим, але потрібно сказати, що це дуже корисна звичка. Незважаючи на те, що страхові суми недостатньо великі, щоб повністю компенсувати втрати після пожежі або повені, все ж страхувальники можуть отримати якусь допомогу, яка в сумі може перевищувати сплачену премію в 100-150 разів », – говорить Олександр Шишко, начальник управління організації банківських продажів Департаменту банківського страхування НАСК «Оранта». Він також зазначив, що в останні роки все більше міських жителів страхують свої квартири. У більшій частині вони воліють страховки з обмеженою страховою сумою. «Такий поліс коштує дешевше. Наприклад, при ліміті 350 тис. грн. він може коштувати близько 1 тис. грн. Повністю втрати від катастрофічного збитку він не відшкодує, але може стати дуже хорошою підмогою при частковому збиток, який має місце набагато частіше, ніж глобальні катастрофи », – зазначає експерт.

Страхування нерухомості. Воно того варте.

 

Для того щоб визначити в яку суму обійдеться страховка, враховується ряд чинників. Цінастрахування нерухомості 4 безпосередньо залежить від самого об’єкта нерухомості. Ризики заподіяння шкоди або загибелі різних об’єктів нерухомості – різні, тому відповідно і вартість страховки відрізняється. «Страхові компанії визначають страхові тарифи, виходячи зі статистики пригод за об’єктами страхування, тому і тарифи для цих об’єктів будуть відрізнятися», – стверджує Олександр Шишка.

За словами Аліни Войтович, заступника начальника відділу страхування майна і відповідальності СК «АХА Страхування», вартість страховки залежить від таких факторів:

  • вартості самої нерухомості;
  • розміру франшизи (тобто тієї частини збитку, що не покривається страховиком),
  • набору застрахованих ризиків;
  • матеріалів споруди нерухомості. Наприклад, вартість страховки дерев’яного житлового будинку буде завжди вище в 2-3 рази, ніж по будинку, побудованому з цегли;
  • якщо мова йде про нежитлової нерухомості, то на ціну також безпосередньо впливає вид діяльності (виробництва), який здійснюється в страхуються будівлях або приміщеннях ;
  • інших параметрів нежитлової нерухомості, які враховуються індивідуально (організація протипожежного захисту в будівлі, термін експлуатації нерухомості і рівень її зносу, місцерозташування і наявність небезпечних об’єктів у безпосередній близькості до будівлі і пр.).

страхування нерухомості 3«Крім того, важливо знати, страхуємо Чи ми тільки конструкції будівлі, простіше кажучи« стіни »або ми включаємо в обсяг страхування ще й обробку або вбудоване обладнання приміщення. Один з найважливіших показників – вартість будови. За інших рівних умов – чим більше вартість нерухомості, тим нижче тариф. Так відбувається тому, що ймовірність настання невеликих за обсягом випадків збитку завжди більше, ніж катастрофічних », – додає Олександр Шишка.

За його словами, збиток розміром у 100 тис. грн. має місце набагато частіше, ніж збитки у розмірі 10 млн. грн. Але збиток розміром у 100 тис. грн. для спорудження вартістю 100 тис. грн. – Це повна загибель, а для спорудження вартістю 10 млн. – це 1%. Якщо говорити про те, від чого найчастіше страхують нерухомість, то це вогневі ризики (вибух, пожежа удар блискавки), стихійні лиха (буря, зливові дощі, паводок, зсув грунту), прорив рідин із систем водопроводу, каналізації, опалення, протиправні дії третіх осіб, наїзд транспортних засобів.

До речі, останнє, на думку експертів досить актуально для всього, що знаходиться на першомустрахування нерухомості 2 поверсі або є окремо вартим будовою. «Виходячи з вищевикладеного слід зробити висновок, що вартість страхового поліса може бути дуже різною. Якщо взяти якийсь середній варіант, вона коливається від 0,3% до 0,9% від суми, на яку страхується нерухомість », – зазначає Олександр Шишка.

Страхування нерухомості. Як добитися виплати?

 

У разі якщо з застрахованої нерухомістю стався інцидент, слід чітко розуміти, що необхідно зробити. Це важливо оскільки від цього безпосередньо залежить, чи отримаєте ви компенсацію, адже спочатку потрібно буде довести факт настання страхового випадку. Для цього підписуючи договір, варто уважно ознайомитися з вимогами і послідовністю дій у разі настання страхового випадку. «Щоб отримати виплату, у разі настання страхової події в першу чергу, потрібно пам’ятати про обов’язки передбачених умовами договорів страхування і відповідно необхідних діях сторін при настанні такої події.

Як правило, просто прочитавши договір страхування, можна знайти відповіді на всі питання щодо виплати та процедуру її отримання », – зазначає Аліна Войтович. У разі настання ПП, відразу потрібно викликати пожежників, міліцію, співробітників ЖЕКу, (тобто відповідальні служби залежно від характеру страхового випадку) і зажадати складання відповідного акту про те, що трапилося. «Як можна швидше сповіщайте страхову компанію – приїде співробітник-експерт і зафіксує розміри заподіяного збитку, так не виникне жодних сумнівів, чи виник збиток у результаті страхового випадку або протягом наступного часу розмір збитку збільшився через додаткових чинників», – рекомендує г- н Шишко.

страхування нерухомості 1Він також радить зберегти рахунки, чеки та інші докази вартості вашого майна, їх можна віддати на заощадження родичам, наприклад. «Чим ясніше і повніше документальні свідчення, тим менше підстав для дискусій», – говорить він. Якщо говорити про терміни страхового відшкодування, то вони зазвичай обумовлені в договорі і правилах страхування. «Як показує практика, швидкість виплати страхового відшкодування, на пряму залежить від страхувальника, а саме: від його дій при настанні події та швидкості надання необхідних для виплати документів. Також, не слід забувати про те, що розмір завданих збитків – це вартість витрат на відновлення пошкодженого в слідстві події майна, а не додатковий дохід або матеріальна вигода, яку має намір отримати страхувальник у результаті настання тієї чи іншої події. Таким чином, бажання страхувальника отримати понад покладений може бути причиною збільшення термінів врегулювання збитку », – говорить пані Войтович.

За словами експертів, в середньому страхові компанії обумовлюють термін 30 днів на складання страхового акту, як підстави для виплати відшкодування, і протягом 10 днів після цього вони зобов’язуються перерахувати гроші на рахунок потерпілого. Якщо компанія не виконує цих зобов’язань, страхувальник має право стягнути з неї пеню за кожний день прострочення. Розмір пені також прописується в страховому договорі.

Автор

Квартиры посуточно Киев. Botanic Apartments, центр, недорого

+38 050 312 16 60; email: info@botanic.net.ua; www.botanic.net.ua; График работы: Пн-Вс 10:00-19:00