Махінації з орендою квартир. Як не втратити свої гроші?

GБудь-яка операція з нерухомістю завжди несе в собі певні ризики. Не є винятком і оренда квартир. Експерти ринку відзначають, що з активізацією ринку за останній рік кількість шахраїв зросла, тому варто знати про основні схемах, за якими вони працюють. В даній статті, ви зможете ознайомитися з темою “Махінації з орендою квартир”.

Портал «Столична нерухомість» вирішив розібратися, як розпізнати сумнівний об’єкт і безпечно зняти квартиру.

Схеми обману на ринку оренди житла На ринку досить багато схем, за якими працюють шахраї і заробляють гроші на наївних орендаторів. Причому, деяким з них вже десятиліття, але вони все ще існують, оскільки на них, як і раніше, «ведуться» довірливі орендарі.

Ми розглянемо найбільш «актуальні» на сьогоднішній день махінації з орендою квартир.

 

Схема № 1. Махінації з орендою квартир. Суборенда.

 

 

У даному випадку зловмисник орендує квартиру подобово і дає оголошення Махінації з орендою квартир 7про довгострокову оренду цієї квартири за дуже привабливою ціною. Показуючи житло потенційним орендарям, він пред’являє підроблені документи. Далі є два варіанти розвитку подій. Перший – житло здається одному орендареві, і його через день або кілька виселяє справжній господар, який навіть не думав здавати квартири довгостроково. Інший сценарій передбачає те, що псевдовладелец квартири «здає» її відразу декільком клієнтам (зрозуміло, що з усіх отримує гроші, як мінімум за перший місяць проживання і заставу), але домовляється про те, що вселятися вони будуть через пару днів, оскільки йому нібито треба перевезти речі. Природно в орендоване таким чином житло, орендар ніколи не заїде.

 

Махінації з орендою квартирСхема № 2. Махінації з орендою квартир. Рієлтор і господар квартири – партнери по «бізнесу»

Зустрічається на ринку також схема, в якій замішані недбайливий ріелтор та власник квартири. У даному випадку найчастіше це може бути приватний рієлтор, який працює сам на себе, але часто представляється співробітником відомого агентства нерухомості, але насправді ним не є. Присутність господаря квартири і рієлтора справляє позитивний вплив на орендаря. Погодившись з умовами оренди, люди віддають гроші за кілька місяців вперед. Через деякий час господар приходить і каже, що змінилися обставини, тому він передумав здавати квартиру. У даному випадку, при кращому варіанті, орендар може повернути собі гроші заплачені господареві квартири, а от про комісійні, які «заробив» ріелтор, природно, можна забути. Вони назавжди осіли в кишенях шахрая-рієлтора і шахрая-господаря.

 

Схема № 3. Махінації з орендою квартир. Проблема з власником.

 

Проблеми в орендаря можуть виникнути і унаслідок непростих родинних відносин власника житла та мешкає ній особи. Наприклад, знявши квартиру у бабусі, яка постійно проживає у квартирі сина, вас можуть попросити з’їхати оскільки свого вирішення власник не давав. Повернути гроші виявиться вкрай складно або просто неможливо.

 

Схема № 4. Махінації з орендою квартир. «Викурювання» орендарів.

 

Частою схемою, якою користуються шахраї-власники житла, є створення таких умов для орендаря, за яких він сам захоче з’їхати. У даному випадку знявши квартиру, до вас буде постійно без попередження навідуватися власник квартири, переставляти речі, втручатися в особисте життя або ж будуть наносити візити спеціально залучені до цієї справи люди, що відрізняються асоціальною поведінкою. У даному випадку створяться такі умови, при яких орендар сам захоче швидше покинути це житло.

 

Схема № 5. Махінації з орендою квартир. Продаж бази даних неіснуючих об’єктів нерухомості.

 

Ця схема працює так: у пресі, на Махінації з орендою квартир 1парканах чи в інтернеті розміщуються оголошення про здачу в оренду квартири за дуже привабливою ціною. Коли ви телефонуєте за вказаними телефонами, вам відповідають, що дійсно цю квартиру можна орендувати за вказаною ціною і пропонують під’їхати в офіс оформити договір. Далі ви оформляєте в офісі даної компанії договір, згідно з яким платите якусь суму за її послуги, але коли доходить справа до зустрічі з господарем квартири виявляється, що квартира вже «здана» і вам пропонують інші «дуже хороші варіанти», але за ціною вже в кілька разів вище, ніж була озвучена спочатку. І повернути свої гроші нереально, оскільки, часто договір, який підписав орендар, це, договір, надання інформаційних послуг, без конкретизації яких саме. Інформацію ви ж отримали – квартиру вже зняли, за цю «послугу» і заплатили. Також існує схожий варіант, коли такі контори стверджують, нібито мають прямі телефони власників квартир і готові Махінації з орендою квартир 2надати вам цілий список за відповідну плату. Знову підписання договору, отримання значного (часто на кілька сторінок) списку з дуже заманчевимі пропозиціями і телефонами. Ось тільки за телефонами цим ви або ніколи не додзвонитися, або «підхопите» на розлюченого людини, якого вже «дістали» довірливі орендарі, і телефон якого випадково опинився у наданій вам базі. Здавати він, звичайно ж, нічого не планує. Дуже часто шахраї, які працюють за однією з цих схем прикриваються відомим брендом агентства нерухомості з відмінною репутацією. Тому настійно рекомендуємо навести довідки про ріелторів, який пропонує вам дуже вигідно зняти квартиру. Це можна зробити, зателефонувавши у вказане їм агентство (адреса і телефон нескладно буде знайти в інтернеті) і дізнатися, чи дійсно працює в ньому даний співробітник. А також можна просто «прогугліть» цього рієлтора. Цілком можливо, що ви не перша його жертва і обдурені їм клієнти на різних сайтах і форумах вже неодноразово застерігали інших від такого «плідної» співпраці.

 

Як убезпечити себе від махінації з орендою квартир?

 

Експерти рекомендують відповідально підходити до оренди: обов’язково перевіряти документи власників житла та ріелторів і підписувати договір оренди. У договорі обов’язково повинні бути вказані реквізити сторін (паспортні дані, ПІБ, прописка), ідентифікаційний код; об’єкт договору (адреса та площа квартири); умови оплати (розмір щомісячної орендної плати, строки, форма оплати). Також у договорі можуть бути додаткові умови. Часто вони стосуються оплати комунальних послуг, штрафних санкцій за затримку платежу, умов росту орендної ставки, показань лічильників, обговорюється, хто, коли і на яких умовах має проводити ремонт у квартирі. Також у договорі може бути присутнім доповнення, в якому зазначаються, які речі і в якому стані передаються у користування орендарю: побутова техніка, меблі, елементи декору (дзеркала, люстри і т.д.).

Махінації з орендою квартир 3Ріелтори радять обов’язково оформляти таке доповнення (якщо, звичайно, ви не знімаєте повністю порожню квартиру), щоб уникнути подальших непорозумінь між сторонами. Але перед підписанням договору, звичайно ж, потрібно перевірити з ким ви його підписуєте, а саме чи має ця людина право розпоряджатися даною квартирою (у тому числі, здавати її в оренду. «Для початку потрібно вимагати від орендодавця паспорт, ідентифікаційний код, документ, підтверджує право власності на квартиру (все в оригіналі). Якщо угода завіряється нотаріально, необхідно оформити і зажадати акт технічної інвентаризації, довідку про відсутність накладення арешту та застави в банку. Також, при будь-якій формі договору (нотаріальної і не нотаріальній) обов’язково вимагати згода чоловіка (дружини) на передачу житла в оренду (якщо квартира є спільною власністю). Це допоможе в майбутньому уникнути можливих проблем », – радить Ірина Луханіна, генеральний директор АН« Благовіст ».

Якщо ви шукаєте житло за допомогою ріелтора, то в даному випадку також важливий договір з ним, який є гарантією надання якісної послуги. За словами Олександра Рубанова, президента Союзу фахівців з нерухомості України «гарантії проявляються у вигляді юридично грамотно складеного договору, який підписують сторони. У кожному великому агентстві, яке турбується про свою репутацію, є свій юридичний відділ. Він займається підготовкою документів, де описані зобов’язання рієлтора, у разі невиконання яких, він буде нести відповідальність перед клієнтом ». З ним згоден і Сергій Злидень, президент Асоціації фахівців з нерухомості України:« Якщо домовленість про співпрацю була здійснена в усній формі , то ніяких гарантій того, що ріелтор надасть якісну послугу, бути не може. Якщо ж є документ про співпрацю – підписаний договір, тоді виникають обов’язки сторін і передбачається їх відповідальність ».

Автор

Квартиры посуточно Киев. Botanic Apartments, центр, недорого

+38 050 312 16 60; email: info@botanic.net.ua; www.botanic.net.ua; График работы: Пн-Вс 10:00-19:00