Аферисти продавали орендовані квартири

Аферисти продавали орендовані квартири

Суд поставив крапку в резонансній справі банди, яка протягом двох років знімала квартири в центрі Києва, а потім продавала їх за підробленими документами. 12 членів угруповання під керівництвом “бізнес-вумен” примудрилися роздобути так аж 15 мільйонів гривень, повідомляють vesti.ua

СУТЬ СХЕМИ

Злочинці орудували в Києві в 2008-2009 роках. “Організатор цього угруповання – 42-річна жінка, яка в той час володів мережею магазинів шкіряних виробів і була шанованою людиною. Її засудили до дев’яти років в’язниці з конфіскацією майна, ще десять осіб отримали від 5 до 9 років в’язниці, а один – умовний термін “, – розповіла нам заступник начальника прес-служби столичної прокуратури Надія Максимець.

Оцінка житла по-новому

Але насправді активними членами цього угруповання було всього п’ять чоловік, а інших керівник залучали в той чи іншій стадії своєї продуманої схеми. “Наприклад, одній людині вони позичила велику суму грошей, свідомо знаючи, що той НЕ зможе віддати гроші. Потім запропонували НЕ віддавати борг в обмін на те, що той стане підставною особою в ролі продавця квартири”, – говорить Максимець. Квартири учасники банди вибирала елітні, в центрі Києва. “Вони шукали житло, яке власники хотіли здати в оренду. На зустріч приходили завжди добре одягнені, з дорогими аксесуарами і створював враження дуже багатих і вихованих людей. Потім під будь-яким приводом вони просили у господарів копії правовстановлюючими документів на житло, за якими робили фальшиві оригінали документів, але на себе. У цьому їм допомагали зв’язку “, – говорить Максимець. Так їм вдалося переоформить три квартири, потім їх перепродували або брали під них великий кредит готівкою. “У банках вони приймали кредити готівкою під заставу житла і, зрозуміло, що їх не возвращали. У цілому сума збитку банків та фізосіб склала 15 мільйонів гривень”, – говорить Максимець.

Допомогла нотаріус

Спіймати цю банду вдалося за допомогою нотаріуса, яка побачила дрібну неточність у документах при переоформлення житла, і звернулася в органи. Коли міліція стала розбиратися, З’ясувалося, що схожі справи вже є. Потім оперативним шляхом вийшли на всіх учасників угруповання. У прокуратурі кажуть, що в столиці інших квартирних аферистів маса, тому просять власників квартир берегти свої документи, причому не тільки оригінали, а й копії.

Велика кількість афер

Експерти кажуть, що подібних афер, коли шахраї заволодівають чужим житлом, у Києві багато. Справжнім власникам потім роками доводиться доводити, що у них вкрали житло. “У даному випадку шахраїв наказали завдяки банкам, які мають можливість довго судиться. Звичайним людям рідко доводиться відстояти своє житло в судах”, – каже правозахисник Едуард Багіров.

Квартири в Києві буде дозволено офіційно оцінювати

За його словами, найчастіше аферисти споюють справжніх власників або погрожують, щоб те переписали на них квартиру. Буває і так, що просто підробляють документи і перепродають житло. За словами Багірова, кращий вихід – офіційно оформлять оренду свого житла, платить невеликий податок і бути спокійним. Адже в такому разі у вас буде набагато більше підстав довести свою правоту в суді.

Слідкуйте за квартирантами і попередьте ЖЕК

“Заселив квартирантів, напишіть заяву на ім’я начальника жеку, що у вас живуть квартиранти і ви просите не проводить операції з видачі документів або довідок без вашої присутності. Попросіть сусідів Слідкувати за квартирою і спостерігати, чи ходять туди чужі люди – можливо, це покупці. Заплатіть копієчку і Двірнику, щоб той наглядав за квартирою, а також попросіть дільничного, щоб він перевірив документи ваших квартиронаймачів. На крайній випадок, квартиру можна застрахувати від купівлі-продажу шахрайському шляхом “, – радить Багіров.

Автор

Квартиры посуточно Киев. Botanic Apartments, центр, недорого

+38 050 312 16 60; email: info@botanic.net.ua; www.botanic.net.ua; График работы: Пн-Вс 10:00-19:00