Столичний ринок нерухомості і його стан на сьогоднішній день

Столичний ринок нерухомостіКажуть, на столичному ринку нерухомості бум: напередодні чергових нововведень бажаючі придбати нерухомість за «старими правилами» прямо-таки в черзі шикуються, а ліквідні квартири розхапують як гарячі пиріжки. Але чи так це насправді?

З початку поточного року до того часу млявий і стагнирующий ринок лихоманить. Законодавці, мабуть, вирішили, що є вже вводити нові правила, але методами революційними – все і відразу.

Наслідки таких революційних методів у всій їх красі ми спостерігаємо вже півроку: нові правила реєстрації права власності ввели з напівпорожнім реєстром, податок на нерухомість – взагалі без реєстру платників податків та алгоритму справляння податку. На носі введення нових правил оцінки – цього разу, без достатньої кількості оцінювачів.

Приблизно за місяць до «дня ікс» на ринку намітилося яке-ніякі пожвавлення, що проявилося переважно в кількості заявок на покупку, переглядів і, меншою мірою, угод. Однак навіть це невелике пожвавлення дало ЗМІ привід провістити про бум на ринку, а потім – про змову керівників провідних агентств з метою стимулювати ринок. І навіть головне столичне управління юстиції декларувало зростання кількості угод купівлі-продажу на 20% у першому півріччі 2013 року.

Столичний ринок нерухомості. Ціни на житло.

 

Згідно з останніми дослідженнями, столичний ринок нерухомості на даний момент є стабільним. Ціни на квартири в Києві протягом червня-липня практично не змінилися – ціна коливалася в межах статистичної похибки. Тобто, ні бажання продавців швидше продати, ні покупців – купити, поки можна по безналу, не спостерігається. Швидше за все, продавці просто морально не готові помітно знизити ціну, а покупці як і раніше чекають глобального розпродажу нерухомості. У підсумку, вся активність і виявляється в зростанні заявок на покупку.

Втім, в окремих сегментах, ціни на квартири протягом останніх місяців таки виросли. Наприклад, незначно подорожчали двокімнатні квартири, проте з початку літа цей ріст склав менше одного відсотка, а кількість пропозицій при цьому зросла на 4%. Коливання ціни на трикімнатні квартири також протягом цього періоду збігалося з появою нових оголошень, в яких, як ми вже писали, ціни продавці спочатку виставляють вище. Як це не дивно, але реальне подорожчання протягом двох літніх місяців спостерігалося тільки в сегменті чотирикімнатних квартир – вони подорожчали на 5,1%, при цьому помітного збільшення кількості пропонованих об’єктів не спостерігалося.
Кількість же пропозицій найбільш масових однокімнатних квартир зросла на 5%, а їх ціна незначно знизилася.

На сьогоднішній день, середня ціна однокімнатної квартири в Києві становить близько $ 65000, двокімнатної – близько $ 105 000, трикімнатної – $ 148 000. При цьому, на околицях столиці можна знайти пропозиції в межах $ 35 000 – як в новобудовах від забудовника, так і в стареньких хрущовках.
Іншими словами, з початку року нічого істотно не змінилося. І виходить парадоксальна ситуація: на ринку начебто бум, але на цінах це ніяк не відбивається.

З іншого боку, це й не дивно у світлі давно обіцяного експертами істотного зниження цін: адже при зниженні вартості, скажімо на 15%, покупка квартири обійдеться дешевше навіть з оплатою експертної оцінки за новими правилами і відсотків банку від переведення коштів.

Автор

Квартиры посуточно Киев. Botanic Apartments, центр, недорого

+38 050 312 16 60; email: info@botanic.net.ua; www.botanic.net.ua; График работы: Пн-Вс 10:00-19:00