Правила надання ріелторських послуг

Правила надання ріелторських послугМінекономрозвитку на виконання доручення Президента України підготувало проект закону «Про особливості здійснення рієлтерської діяльності».

Даний проект був підготовлений для того, щоб створити надійну систему захисту прав споживачів ріелтерських послуг, а також сформувати рівні конкурентні умови для розвитку ринку нерухомості, повідомили в Мінекономрозвитку.

«На сьогодні ріелтерська діяльність здійснюється як« підприємницька діяльність з надання інформаційних послуг ». Однак, ця сфера, пов’язана з серйозними фінансовими і майновими питаннями, в Україні ніяк не регулюється і не контролюється з боку держави. Тобто, споживачі ріелтерських послуг не застраховані від так званих «сірих» ріелторів і використання шахрайських схем у заволодінні чужим майном. Це негативно позначається як на рівні захисту прав та законних інтересів споживачів ріелторських послуг, так і в цілому на розвитку ринку нерухомості », – зазначив директор департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Мінекономрозвитку Ігор Шевердін.

Міжнародна практика показує, що посередницька діяльність в операціях з нерухомістю в більшості країн строго регламентована. Ріелторські послуги підлягають ліцензуванню, споживач цих послуг на законодавчому рівні захищений від отримання неякісних послуг, оплата послуг ріелтора законодавчо фіксована, а її отримання контролюється державними органами.

Наприклад, неліцензована ріелтерська діяльність в Австрії заборонена законом. Ліцензії на цей вид діяльності видають і в Італії, і в країнах Бенілюксу, Туреччині, Єгипті. У США Національна асоціація ріелторів складається з приватних брокерів, які отримали ліцензії на свою діяльність. Вони працюють в компаніях, але при цьому несуть персональну відповідальність за дотримання законодавства і якість наданих послуг.

У Фінляндії в агентстві нерухомості принаймні один працівник повинен мати таку ліцензію. По-перше, без ліцензії неможливо відкрити своє агентство. По-друге, це статус компанії. Для клієнта – це показник професіоналізму, досвіду і надійності. Для роботодавця – важливий аргумент при виборі працівника.

«Проектом закону передбачається делегування частини повноважень з регулювання ринку ріелторських послуг саморегульованим організаціям. Зокрема, це стосується навчання, кваліфікації фахівців, захисту прав суб’єктів ріелторської діяльності. Передбачається створення системи гарантування захисту споживачів ріелторських послуг за допомогою введення страхування цивільно-правової відповідальності; запровадження Державного реєстру ріелторів та суб’єктів ріелторської діяльності з відкритим доступом, а також обмеження максимального розміру оплати ріелторських послуг », – пояснив Ігор Шевердін.

Таким чином, реалізація закону сприятиме створенню рівних конкурентних умов для розвитку ринку нерухомості, оскільки будуть встановлені єдині норми та правила надання ріелторських послуг, а також введено саморегулювання.

Автор

Квартиры посуточно Киев. Botanic Apartments, центр, недорого

+38 050 312 16 60; email: info@botanic.net.ua; www.botanic.net.ua; График работы: Пн-Вс 10:00-19:00