Довгобуди Києва. Проблема і її вирішення.

Довгобуди Києва

Довгобуди Києва. Дніпровські вежі.

Чиновники звітують про закінчення будівництва колишніх недобудов, а багато українців, тим не менше, продовжують роками чекати квартир, в які вони вклали гроші.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Темник відрапортував, що за минулі півроку в експлуатацію ввели 376 об’єктів незавершеного будівництва, серед яких 102 житлових будинки. У той же час, до 1 липня цього року по всій Україні чекають своєї черги 15 733 недобудованих будівлі. На завершення будівництва потребують 9 441 будови, з яких у приватній власності знаходиться 4311 об’єкта. Для закінчення робіт на всіх довгобудах потрібно сума в 186,2 мільярда гривень.

Називаючи цифри, чиновники не зачіпають головних проблем: покладання відповідальності на конкретну організацію за занедбані об’єкти, прийняття рішення, хто ж буде займатися цим будівництвом надалі, якщо терміни взагалі дозволяють продовження будівельних робіт, відповідь на питання, що робити з довгобудом, якщо добудовувати його не можна. Це все безпосередньо пов’язано з долями інвесторів, що вклали свої гроші в роками простоюють «свічки». Ще існує цілком реальна загроза безпеці тих, хто надумає прогулятися по закинутих поверхах, коли не провадиться надійна охорона таких об’єктів. Випадки обвалення перекриттів покинутих будівель не поодинокі.

Довгобуди Києва. Проблеми забудовників.

 

Крім проблем юридичного характеру, з довгобудами виникають труднощі через зношування матеріалів. Не всі будівлі можливо зберегти, деякі доцільніше і дешевше знести, ніж відновлювати. «Все, що стояло кілька років, підлягає обстеженню. Фахівець повинен дати висновок, що робити зі будівля далі: придатне воно або його потрібно знести », – розповідає Фролов.

За словами архітектора, кращим варіантом є такий, коли залишають фундамент і каркас. Це економить 20-30% вартості. Інший варіант – це збільшити за площею фундамент і зміцнити каркас, при цьому прибирають несучі стіни. У третьому варіанті залишають тільки фундамент, а в четвертому – прибирають все, навіть фундамент.

Зарубіжну технологію вибуху непридатних для відбудування будинків у нас не використовують. Анатолій Фролов зізнається, що у нас немає фахівців, які займаються вибухом будівель.
На сьогоднішній день в Україні немає механізму, який би допомагав вирішувати ситуації з проблемними будинками. Це означає, що українці продовжують вкладати в ризикований ринок первинки, а міста продовжують «прикрашати» все нові занедбані висотки.

Автор

Квартиры посуточно Киев. Botanic Apartments, центр, недорого

+38 050 312 16 60; email: info@botanic.net.ua; www.botanic.net.ua; График работы: Пн-Вс 10:00-19:00